Хоча гранули дорожчі, вони мають певні переваги, які цінують виробники

Гранулювання коштує дорого. Це вимагає не тільки інвестицій в дороге обладнання, а й значних експлуатаційних і (професійних) витрат на робочу силу. Але, хоча це правда, виробники бройлерів воліють гранульовані корми.

Тут ми розглянемо причини, за якими годування пелетами є кращим варіантом для бройлерів. Перед цим, на відміну від свиней, слід зазначити, що бройлери воліють гранули невеликого (er) розміру і, безумовно, більш міцні гранули, оскільки їм не потрібно їх жувати. Це має певні наслідки для рецептури кормів і обробки гранул, але досвідчені дієтологи і оператори гранулювання вже знають про ці проблеми. Нам потрібно тільки нагадати собі, чому годувати бройлерів такими гранулами вигідно.

Їжа липка

У раціонах на основі пшениці корм - при змішуванні зі слиною і водою - часто стає липким через високий вміст пшеничного глютену (ефект пастоподібного тіста). А оскільки бройлери часто змінюються між їжею і питвом, ця проблема з часом тільки посилюється. Липкий корм буде злежуватися на поверхні їх дзьобів, що погіршує їх благополуччя і знижує споживання корму, не кажучи вже про можливість розселення патогенних бактерій.

Аналогічні проблеми можна спостерігати з вівсом, тритикале і житом. Одним з рішень є подача таких злаків у вигляді борошна грубого помелу, але, якщо вони не розгорнуті, молоткове подрібнення (самий звичайний і менш дорогий метод подрібнення) завжди буде давати деяку кількість дрібних частинок. Проблема липких кормів не часто згадується в дієтах, заснованих на кукурудзі або сорго, або в сумішах злаків, які містять значну кількість цих двох злаків.

Пелети краще засвоюються

Гранулювання включає нагрівання в двох точках. По-перше, під час масового кондиціонування пар вводиться протягом змінного періоду часу. По-друге, під час пресування через матрицю для гранулювання тертя під тиском збільшує нагрівання поверхні гранули. В обох випадках тепло готує живильні речовини і нейтралізує деякі антипоживні фактори і навіть деякі патогени.

Добре відомо, що приготування їжі (термічна обробка) збільшує засвоюваність (принаймні, для молодняка) поживних речовин або збільшує швидкість засвоєння. У будь-якому випадку тварини отримують більше поживних речовин і / або споживають більше корму.

Однак переваріння дає прямо протилежні результати, і для цього правильні умови гранулювання повинні бути узгоджені з кожним видом рецептури.

Пелети можуть допомогти в програмах без антибіотиків

Як згадувалося вище, нагрівання знищує хвороботворні мікроорганізми при достатньому впливі високих температур. Однак це не означає, що гранули будуть доставлені в годівницю без патогенів, оскільки існує безліч можливостей для повторного зараження шляхом, але це гарний початок.

У деяких випадках витримка корму при надвисоких температурах протягом невеликої частини часу забезпечує усунення патогенних мікроорганізмів без зниження поживної цінності корму, але це ще одне спеціалізоване виробниче застосування. Комбінація гранулювання і круп'яного помелу (хоча і складно, але не неможливо зробити міцні гранули) - найкраща комбінація, що забезпечує користь обох світів з точки зору здоров'я кишечника.

Птахи їдять більше гранул

Їжа не є природним кормом для птахів. Птахи - збирачі, і для них природніше брати гранули, ніж совок кормового борошна. Таким чином, птиці споживають гранули легше і швидше, а це означає, що вони можуть споживати більше в будь-який заданий період часу.

Харчовий корм має тенденцію швидко вбирати воду після прийому всередину, і це викликає швидке насичення. Навпаки, гранули, особливо тверді, вбираються водою довше, тому птахи будуть продовжувати споживати корм ще трохи довше. Це додаткова кількість корму в поєднанні з більш високою засвоюваністю корму збільшить загальне споживання поживних речовин тваринам з таким же ненаситним апетитом, як сучасний бройлер.

Пелети зменшують кількість пилу в повітрі

Якість повітря в будь-якому бройлерному приміщенні є одним з найважливіших критеріїв благополуччя тварин, оскільки може привести до серйозних проблем зі здоров'ям. Таким чином, усунення ще однієї причини погіршення якості повітря може мати велике значення.

Корм містить безліч дрібних частинок, які легко вилітають з корму при доставці або поїданні птахом. Харчування від їжі завжди збільшує кількість пилу в повітрі, але також ускладнює очищення будівлі через злежування на поверхні в поєднанні з вологістю.

Вологий спраглий корм на поверхнях - ще один ідеальний субстрат для розмноження хвороботворних мікроорганізмів. Груба подача знижує цю проблему, але тільки до певної міри, як уже згадувалося вище, через характер процесу молоткастого фрезерування.

Пелети запобігають розшаруванню корму

Не всі інгредієнти мають однакову питому щільність (вага на одиницю об'єму). Таким чином, шматок вапняку набагато важче частки кукурудзи того ж розміру. В цьому випадку вапняк буде опускатися на дно годівниці, а кукурудза буде плавати вгорі.

Крім того, птахи-збирачі збиратимуть ті частинки, особливо якщо вони грубозернисті, які їх найбільше цікавлять. Таким чином, вони навряд чи зберуть часто гірку або несмачну (в кращому випадку) пил, що накопичується на дні годівниць. Це створює величезний дисбаланс поживних речовин в їх харчуванні, що призводить до значного зниження рівномірності зростання стада. Замість цього гранульований корм гарантує, що кожна гранула містить більш повний профіль всіх поживних речовин, необхідних для рівномірного зростання.


10.02.2021

Коментарі 0