Хороший початок - запорука отримання максимальної продуктивності усієї худоби. Хороший прийом корму з самого початку може допомогти досягти цього. Однак це не завжди легко, коли є проблеми, наприклад, на етапі відлучення від грудей. Чи можна зробити початковий корм настільки привабливим, що тварини з’їдять його одразу, незважаючи на всі інші проблеми, з якими вони стикаються?
Споживання корму молодими тваринами є великою проблемою для жуйних тварин, як і для всіх видів. Враховуючи всі зміни, що відбуваються навколо відлучення; перехід від рідкого до твердого корму, незріла травна система, зміна сараю тощо - все це означає, що споживання корму зазнає напруги. Більш конкретно, споживання корму для початківців має довгостроковий вплив: пізній прийом їжі і продуктивність тварин погіршуються протягом усього циклу (зростання, виробництво, здоров'я тощо), хороший ранній прийом корму, і молода тварина користується всіма поживними перевагами від корму для заквасок. Але як корм для заквасок може бути негайно привабливим і спонукати молодих тварин з’їсти його достатньо рано, незважаючи на фізіологічні та поведінкові проблеми?
Взаємовідносини між молодою жуйкою та її кормом
Один з перших кроків - допомогти тварині піти і знайти свій корм. Не те, що корм важко знайти молодому жуйному, але після відлучення тварини вражені змінами. Тому необхідно зробити корм достатньо привабливим, щоб спонукати тварину шукати його.
Вроджена відповідь
На цьому етапі зробити корм привабливим - це не лише приємний запах, а й залучення тварин до корму. Дійсно, всі живі істоти мають вроджену позитивну реакцію на певні молекули. Наприклад, у людей так малюки вчаться смоктати. Ніякого навчання не потрібно, це вроджена реакція на молекули аттрактанта. Цей же механізм існує у тварин. Однак, у нашій нинішній системі розведення, звичайно, молоді жуйні швидко відокремлюються від корів, і тому не можуть навчитися на власному прикладі, як себе годувати.
Що робить корм привабливим
Використовуючи природну реакцію телят на певну комбінацію молекул, яка природно їх приваблює, корм може стати для них дуже привабливим і спонукати тварин наблизитися до нього. Дійсно, ці специфічні молекули є летючими: корм регулярно звільняє їх, а молоді жуйні відчувають їх завдяки своїм численним нюховим рецепторам. Мозок розпізнає сполуки як цікаві, а потім тварин природно приваблює корм.
Стимулювання апетиту теляти
Другий крок - змусити тварину їсти з власної ініціативи достатню кількість корму. Що може бути кращим, ніж стимулювати апетит спеціальними рослинними екстрактами? Стимулювати повідомлення про апетит можна завдяки специфічним екстрактам рослин, призначеним для жуйних тварин, які активують смакові рецептори, щоб надіслати повідомлення про апетит до мозку. Важливо пам’ятати, що стимулювання повідомлення про апетит у мозку не повинно перешкоджати іншим повідомленням, таким як насичення.
Смакові якості кормів
Нарешті, привабливість і стимулювання апетиту мають сенс, якщо корм приємний на смак. Найпростіший спосіб поліпшити смакові якості - це використання підсолоджувачів, щоб надати солодкий смак, який цінується загалом.
Поєднання привабливості, збудження апетиту та смаку
Ідеально поєднувати ці три аспекти в одному продукті. Дія одночасно на цих 3 рівнях є цікавою у короткий складний період після відлучення, особливо для того, щоб допомогти тваринам з’їсти свій початковий корм і отримати користь від усієї його харчової цінності, сприяючи хорошому початку та довгостроковій користі.
Щойно відлучених телиць (12 особин) спостерігали протягом 8 днів з вільним вибором корму: контрольний корм та прикорм для збільшення негайного споживання корму . Щодня по 20 кг кожного корму розподіляли у годівницях. Положення кожної годівниці змінювалося щодня, і було визначено, що кількість корму перевищує для потреб тварин.
Наявність у кормі сполук -атрактантів, призначених для жуйних, чітко свідчить про сильну реакцію телиць: з першого дня прикорм споживався більше, ніж контрольний корм. Телиці демонстрували більш високе споживання корму, що містить триступеневий розчин (атрактант-стимуляція апетиту-смак) протягом усього випробувального періоду, в середньому на 62% більше корму (6 кг/добу). В цілому це 48,5 кг корму для стартера, з’їденого з триступеневим розчином більше, ніж контрольного корму.
Підвищуйте привабливість кормів і стимулюйте апетит
Хороший початок - запорука отримання максимальної продуктивності від худоби. На ранніх стадіях молодняк стикається з великими змінами. Крім харчових вимог, основна проблема полягає в тому, щоб змусити їх переходити на корм. Збільшення негайного споживання корму для короткострокової проблеми відлучення від грудей за допомогою спеціального рішення, яке викликає, зокрема, привабливість та стимуляцію апетиту, допоможе молодим тваринам перенести цей критичний етап.
30.09.2021